Apostoł Trędowatych Opowieść o św. Damianie de Veuster

Apostoł Trędowatych Opowieść o św. Damianie de Veuster

22,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie
1 Przedmiot

Ta mała książeczka,w formie audiobook’a, mówi o nowym świętym Kościoła katolickiego. Przedstawia życie świętego ojca Damiana de Veuster, zakonnika i misjonarza ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, który powszechnie jest znany jako „ojciec Damian z Molokai”.

11 października 2009 roku, w bazylice Świetego Piotra w Rzymie, papież Benedykt XVI ogłosił Damiana de Veuster świętym Kościoła katolickiego. Jak to się stało, że prosty syn flamandzkiego gospodarza stał się świętym apostołem trędowatych na Molokai?

Ilość

  • PŁATNOŚCI
    PŁATNOŚCI

    Obsługujemy wiele metod płatności

  • DARMOWA DOSTAWA
    DARMOWA DOSTAWA

    Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 200 PLN

Ta mała książeczka, w formie audiobook’a, mówi o nowym świętym Kościoła katolickiego. Przedstawia życie świętego ojca Damiana de Veuster, zakonnika i misjonarza ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, który powszechnie jest znany jako „ojciec Damian z Molokai”.

11 października 2009 roku, w bazylice Świetego Piotra w Rzymie, papież Benedykt XVI ogłosił Damiana de Veuster świętym Kościoła katolickiego. Jak to się stało, że prosty syn flamandzkiego gospodarza stał się świętym apostołem trędowatych na Molokai?

1 Przedmiot

Opis

Autor
Wilhelm Hüenermann

Specyficzne kody

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Gdyby diabeł mógł się wyspowiadać
  • Nowy

Gdyby diabeł mógł się...

24,90 zł

„Gdyby diabeł mógł się wyspowiadać” to tytuł jednego z opowiadań. Wilhelm Hüenermann poprzez pełne humoru opowieści przybliża młodemu czytelnikowi wartość sakramentu pojednania. Wspaniała narracja, żywe dialogi oraz zaskakujące, niecodzienne historie – wszystko to sprawia, że z każdej strony książki promieniuje radość, i w połączeniu z głębokim przekazem wiary, stanowi wspaniałą lekturę dla dzieci i młodzieży.

***

Tytuły opowiadań:

1. Dan, rybak z Kafarnaum

2. Wielka grzesznica

3. Dobry łotr

4. Piotr i Judasz

5. Jawnogrzesznica

6. Syn marnotrawny

7. Pierwszy grzech śmiertelny

8. Głos sumienia

9. Alert w piekle

10. Cudowny rękopis

11. Mały chińczyk Fu-Li

12. Tragiczna wycieczka

13. Gdyby diabeł mógł się wyspowiadać

14. Kradzież piłki

15. Antoś okrada swego patrona

16. Luiza pokonuje diabła

17. Łyżwy

18. Zbaw swoja duszę

19. Zapieczętowane usta

20. Lista grzechów

visibility Podgląd
Święty i diabeł. Życie św. Jana Vianneya, proboszcza z Ars
  • Nowy

Święty i diabeł. Życie św....

24,90 zł

Mamy zaszczyt przekazać do rąk Czytelnika już szóste z kolei wydanie bestsellera „Święty i diabeł”, powieści poświęconej świętemu Proboszczowi z Ars. Jan Vianney (1786-1859) jako niepozorny kapłan i spowiednik przez blisko pół wieku toczył z szatanem walkę o duszę Francji.

Ten nietuzinkowy życiorys dla wielu pokoleń był niepodważalnym przykładem, że książka katolicka może być pasjonująca i entuzjastycznie odbierana zarówno przez młodzież, jak i dorosłych. Dlatego pozostaje nam życzyć także Państwu przyjemnej lektury…

A po niej zapraszamy do sięgnięcia po inne książki autorstwa Wilhelma Hüenermanna opublikowane przez nasze wydawnictwo: „Mojżeszowe tablice”, „Gdyby diabeł mógł się wyspowiadać”, „Złoty świecznik” oraz „Pasuję cię na rycerza”.

visibility Podgląd

Życiorys młodzieniaszka...

20,00 zł

Święty Jan Bosko dzięki szczególnej łasce Bożej jest wielkim wzorem dla wychowawców, szczególnie zajmujących się chłopcami i młodzieńcami. Święty ten od młodości czuł szczególne wezwanie do zaopiekowania się zaniedbaną młodzieżą i wyprowadzenia ich z nędzy, przede wszystkim moralnej, do wielkiej zażyłości z Panem Bogiem i do odnalezienia się w społeczeństwie i pracy. Miał szczególny dar do pomnażania łask w swoich wychowankach, nawet jeśli według otoczenia byli już spisani na straty. Św. Jan, towarzysząc swoim młodzieńcom i obserwując ich, doszedł do niezwykłego wniosku, że co trzeci chłopiec ma znamiona powołania kapłańskiego, ale jest ono z reguły zaprzepaszczane przez złe wychowanie.

Dowodem potwierdzającym tezę św. Jana Bosko jest przypadek chłopca imieniem Michał Magone. Święty ksiądz spotkał tego ulicznika na peronie kolejowym, odkrył w nim w przedziwny sposób skłonności do dobrego i zaprosił chłopca do swojego Oratorium. W książce poznajemy losy Michała i jego ekspresową drogę do doskonałości chrześcijańskiej.

visibility Podgląd

Matusowe opowieści Część I

24,00 zł

Rycerze, królowie i królowe, damy dworu, pustelnicy, marynarze, rozbójnicy, a nawet… święci i Aniołowie. Tacy są bohaterowie tych opowieści. Ciekawe historie przeniosą czytelnika w świat, którego już nie ma. Warto się z nim zapoznać. Książka „Matusowe opowieści Część I” to wymarzony prezent nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny.

Ciężkie chmury pędziły jedna na drugą, tak że po chwili całe niebo zrobiło się granatowe. Spokojne fale przypływu, które dotąd łagodnie niosły stateczek, wzburzyły się, zamieniając się w ogromne bałwany. Płachty wody przelewały się przez pokład, przewracając żeglarzy uwijających się przy zwijaniu żagli. (…) Tylko bosman, który niejedną burzę przeżył na swoim galeonie, nie stracił zimnej krwi. Dopadł steru, odepchnął chłopaka, który dopiero przyuczał się do tej roboty, i nie zważając na strugi słonej wody zalewającej mu twarz, skierował żaglowiec ku najbliższej przystani. Zresztą cóż miałoby im grozić? Nie bez powodu na dziobie okrętu umieścili figurkę Maryi z Dzieciątkiem Jezus. Nazywali ją Gwiazdą Morza, jak i swój galeon. Już nie raz ochroniła ich od podobnych nieszczęść. Tylko że ta burza była jakaś dziwna. Bosman walczył z żywiołem, ale co i rusz odrzucało ich na pełne morze. W pewnej chwili zamknął oczy z przerażenia. Szła na nich fala dwukrotnie większa od statku. – Matko, ratuj! – krzyknął i zacisnął powieki.

visibility Podgląd

Matusowe opowieści Część II

24,00 zł

Książka „Matusowe Opowieści Część II” zawiera bajki, w których wątki historyczne i religijne zostały ubogacone elementami fantazji dziecięcego świata. Ten literacki zabieg sprawia, że do opowieści wraca się w każdym wieku. Bogate ilustracje wplecione w historie, niby bajkowe, nadają im autentyczność. Ta książka to wspaniały podarunek dla każdego dziecka.

Gdy trąbka zagrała, Tatarzy na dole zadarli głowy do góry. Słońce błysnęło w złocistej trąbce, a hejnał brzmiał jak okrzyk zwycięskiej pieśni. Zobaczyli go i zaczęli sobie pokazywać, a trębacz grał, unosząc twarz i trąbkę ku niebu. I już prawie kończył melodię, gdy jeden z Tatarów chwycił wielki łuk, założył strzałę, naciągnął cięciwę i wymierzył. Świsnęła strzała i trafiła w trębacza. Jedni mówili, że w serce, a inni, że w gardło. Melodia się urwała, jakby nagle zgasła. Tatarzy z płonącymi pochodniami obiegali już dookoła drewniany kościół, podpalając go. Buchnęły płomienie, a potem dym uniósł się ku niebu jakby w ślad za duszą odważnego trębacza, który już chyba patrzył w najpiękniejszą twarz Maryi, dla której tu grał i żył.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, co było dalej, koniecznie zajrzyjcie do książki. Znajdziecie w niej wiele ciekawych opowieści.

visibility Podgląd

Pod zasłoną Najświętszej Panny

36,00 zł

Niniejsza książka jest efektem pracy badawczej ojca Armstronga. W oparciu o wnikliwą analizę dokumentów i pism św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, autor przedstawia znaczenie Najświętszej Maryi Panny w życiu świętej. Pozwala mówić Teresie, prezentując fakty oraz jej własne słowa, samemu usuwając się w cień. W ten sposób zwraca uwagę na faktyczne życie, formację i nauczanie Teresy; stopniowe poznawanie przez nią Maryi – a w efekcie gorącą, bezwarunkową, dziecięcą miłość do Matki Bożej. Czytelnik znajdzie odpowiedź na pytanie o to, co Teresa otrzymała jeśli chodzi o poznanie Maryi, bezpośrednio od Niej jak i przez inne osoby i środki, oraz co zrobiła z tym, co otrzymała, na jej – w istocie maryjnej – „Małej Drodze”. Czyta się łatwo, autor posługuje się prostym językiem.

Książka może pomóc poznawać Matkę Bożą i naszą oraz lepiej zrozumieć i praktykować codzienną współpracę z Pośredniczką wszystkich łask; „bardziej Matką niż Królową”.

Autor: Christopher R. Armstrong J.C.D., S.T.D.

Rok wydania: 2023 (z nową okładką luty 2024)

Stron: 280

Format: 13 x 19

Oprawa: miękka

Imprimatur

Kuria Metropolitalna Warszawska

25.01.2023/Nr 196/D/2023

† Rafał Markowski

Bp Pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej, Wikariusz Generalny

ks. dr Janusz Bodzon, Kanclerz

Ostatnie spisane słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza podsumowują rolę Maryi w jej życiu. W dniu urodzin Maryi, 8 września 1897 r., Teresa drżącą ręką napisała na odwrocie obrazu Matki Bożej Zwycięskiej, na którym przykleiła kwiatek zerwany z muru ogrodu Les Buissonnets przez pana Martina, następujące słowa: „O Marie, si j’étais la Reine du Ciel et que vous soyez Thérese, je voudrais etre Thérèse afin que vous soyez la Reine du Ciel.” (O Maryjo, gdybym była Królową Nieba, a Ty małą Teresą, chciałabym być Teresą, abyś Ty mogła być Królową Nieba). [Fragment]

SPIS TREŚCI

Wprowadzenie………………………………………………………………….5

Rozdział I Wybrana chronologia……………………………………….11

Rozdział II Co św. Teresa otrzymała, jeśli chodzi o Najświętszą Maryję Pannę?…………….43

Część I.

Dzieciństwo: przezwyciężenie miłości własnej…………………….45

Jej ojciec: rozróżnienie tatusia od „Tatusia-Boga”…………………47

Łaska nawrócenia w Boże Narodzenie………………………………..50

Dwie Matki Teresy: Pani Martin i Paulina…………………………..54

Paulina…………………………………………………………………………..59

Uśmiech Matki Bożej………………………………………………………..60

Dziwna choroba……………………………………………………………….62

Najświętsza Panna wydała mi się piękna……………………………..63

Na dnie duszy…………………………………………………………………..64

W Notre Dame des Victoires……………………………………………..65

Część II.

Znaczenie innych w formowaniu dusz………………………………..69

Niedziela z ojcem………………………………………………………………70

Paulina…………………………………………………………………………….70

Maria……………………………………………………………………………….73

Celina………………………………………………………………………………74

Towarzysze dzieciństwa……………………………………………………..75

Książki……………………………………………………………………………..76

Próby wstąpienia do Karmelu……………………………………………77

Karmel…………………………………………………………………………….79

Zewnetrzna pobożność Maryjna Teresy: cechy szczególne……81

Karmel: Totus marianus est……………………………………………….86

Pod Zasłoną Najświętszej Panny…………………………………………90

Ukryta……………………………………………………………………………..92

„Boska Róża”…………………………………………………………………..95

Rozdział III. Co św. Teresa zrobiła z tym, co otrzymała w odniesieniu do Maryi?……………99

Część I.

Mała Droga i Akt Ofiarowania Miłości Miłosiernej…………..101

Rekopis B: List Teresy do s. Marii od Najświętszego Serca….104

Elementy Małej Drogi zawarte w rekopisie B…………………….106

Mała Droga (dziecięctwa): cechy Maryjne…………………………110

Jego Miłosierdzie: Kontekst Małej Drogi………………………….111

Boska łaskawość……………………………………………………………..112

Dziecięctwo duchowe……………………………………………………..114

Zdanie się……………………………………………………………………….116

Cierpienie………………………………………………………………………118

Cnoty ukryte………………………………………………………………….121

Część II.

Życie Teresy: Rekopis C………………………………………………….123

Dojrzałość………………………………………………………………………124

Sakrament Jedności…………………………………………………………125

Modlitwa……………………………………………………………………….127

Wiara…………………………………………………………………………….127

Miłość……………………………………………………………………………128

Jej ostatni wiersz, o Maryi (maj, 1897)………………………………131

Strofa pierwsza i druga…………………………………………………….132

Strofy trzecia i czwarta…………………………………………………….140

Strofa piąta…………………………………………………………………….143

Strofy szósta, siódma i ósma…………………………………………….145

Strofa dziewiąta i dziesiąta……………………………………………….150

Strofy jedenasta, dwunasta i trzynasta……………………………….153

Strofa czternasta, pietnasta i szesnasta……………………………….158

Strofy siedemnasta i osiemnasta……………………………………….164

Strofy dziewiętnasta, dwudziesta, dwudziesta pierwsza i dwudziesta druga……….166

Strofa dwudziesta trzecia…………………………………………………173

Strofy dwudziesta czwarta i dwudziesta piąta…………………….175

Rozdział IV……………………………………………………………………181

Słowa i Pisma św. Teresy………………………………………………….183

Teresa a oczyszczająca, oświecająca i jednocząca droga życia duchowego…….186

Droga oczyszczająca Teresy………………………………………………187

Oświecająca droga Teresy…………………………………………………189

Ucząc się śpiewać…………………………………………………………….190

Wyśpiewując Magnificat…………………………………………………192

Jednocząca droga Teresy…………………………………………………..194

Oryginalność Teresy (powrót do źródeł)…………………………………………197

Tytuły nadane naszej Matce Maryi przez Leona XIII i Terriena…………………..198

Leon XIII………………………………………………………………………199

Jean-Baptiste Terrien……………………………………………………….201

Główne autorytety dot. pism Teresy…………………………………203

Pełnienie woli Bożej………………………………………………………..204

Przypisy……………………………………………………………………..207

Wykaz skrótów………………………………………………………………255

Wybrane pozycje literaturowe…………………………………………259

visibility Podgląd

O zaofiarowaniu się...

18,00 zł

Dzieło św. Ludwika Marii Grignion de Montfort znane obecnie pod tytułem „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, w tłumaczeniu zmarłego w opinii świętości O. Prokopa (Jana Tomasza Leszczyńskiego). Tłumacz korzystał z przekładu Ojca F. W. Fabera (True devotion to the Blessed Virgin), autora m.in. książki Matka Bolesna (którą także tłumaczył na j. polski O. Prokop). Zarówno O. Faber jak i O. Prokop posługują się pięknym, prostym, a przy tym trafiającym do serca czytelnika językiem. Dzieło wydawane było kilkakrotnie. Niniejsza książka stanowi wznowienie wydania IV. poprawionego, z r. 1893. Wierne rękopisowi św. Ludwika dzieło dla każdego czciciela Matki Bożej.

O Zaofiarowaniu się Jezusowi przez Maryję

Autor: Św. Ludwik Grignion de Montfort

Rok wydania: 2022

Stron: 186

Format: 12 x 17

Oprawa: miękka

Imprimatur

Varsaviae 4 / 16 Octobris 1893 anno.

Judex Surrogates, Canonicus Metropolitanus

R. Filochowski.

pro Secretario

J. Podbielski.

„Przez Przenajświętszą Maryję Pannę przyszedł Pan Jezus na ziemię, i przez Nią też ma zapanować nad światem.”

„Nabożni skrupulaci, są to osoby, które obawiają się uchybić Synowi, cześć oddając Matce, poniżenia Jezusa przez wywyższanie Maryi. Nie pozwalają oddawać Jej należnych pochwał, jakie Jej oddawali Ojcowie święci. Przykro im, gdy przed ołtarzem Przenajświętszej Panny więcej jest osób aniżeli przed Przenajświętszym Sakramentem; jakby jedno sprzeciwiało się drugiemu, jakby modlący się do Przenajświętszej Panny, nie modlili się przed Nią do Pana Jezusa. Nie chcą żeby tak często mówiono o Przenajświętszej Pannie, żeby tak często uciekano się do Niej. I oto są niektóre zwykłe ich o tym zdania: Do czego tyle zewnętrznych nabożeństw do Przenajświętszej Panny? Wiele w tym zachodzi nieoświecenia; jest to robić sobie igraszkę z naszej religii; lubię tylko tych, którzy są nabożni do Pana Jezusa (a wymawiając Jego imię czynią to bez nachylenia głowy, co mówię w nawiasie), należy się udawać do Pana Jezusa, jest On jedynym naszym Pośrednikiem; trzeba w kazaniach głosić Pana Jezusa! bo to najważniejsze. I to co mówią jest prawdą w pewnym znaczeniu; lecz w zastosowaniu tego jak czynią, ażeby przeszkodzić nabożeństwu do Przenajświętszej Panny, jest to bardzo niebezpieczną, i przebiegłą zasadzką wroga naszej duszy, pod pozorem większego dobra. Nigdy bowiem nie oddaje się większej czci Panu Jezusowi, jak kiedy oddaje się cześć Przenajświętszej Pannie, gdyż oddaje się Jej cześć na to tylko, ażeby tym doskonalej uczcić Pana Jezusa. Idzie się do Niej, jako do najpewniejszej i najkrótszej drogi dla dojścia do celu, którym jest Jezus.

Kościół święty z Duchem Świętym najpierw błogosławi Przenajświętszej Pannie, a potem Panu Jezusowi: Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławion owoc żywota Twojego Jezus (Pozdr. Aniel.). Nie żeby Przenajświętsza Panna była wyższą nad Pana Jezusa albo Mu równą, co utrzymywać byłoby kacerstwem obrzydliwym, lecz dlatego że dla doskonalszego błogosławienia Panu Jezusowi trzeba najpierw błogosławić Maryi. Wbrew więc wszystkim fałszywie pobożnym skrupulatom, powtarzamy ze wszystkimi prawdziwie nabożnymi do Przenajświętszej Panny: O! Maryjo! błogosławionaś Ty pomiędzy niewiastami, i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.”

„Śmiało będziesz mógł powiedzieć do Niej: Twoim ja, Przenajświętsza Panno, zbawże mnie (Psalm 118, 94), albo jak już mówiłem, stosując do siebie słowa Ewangelii o uczniu ulubionym: Wziął Ją uczeń na piecze swą (Jan 19, 27).

Będziesz także mógł powtórzyć za świętym Bonawenturą, który tak do Matki Bożej przemawia: „Tyś Panią moją i zbawicielką (Domina salvatrix mea) moją, z ufnością postępować będę i nie zlęknę się niczego, albowiem Tyś jest siła moja i chwała moja w Panu.“ I na innym miejscu: „Twoim Ci jestem, i wszystko moje jest Twoje, o! Dziewico przechwalebna, błogosławiona nad wszystko co stworzone; niechże używając słów Pieśni świętej: Położę Cię jako pieczęć do serca mojego albowiem mocna jest jako śmierć miłość ku Tobie“ (Pieśń 8, 6).

Będziesz mógł powiedzieć Bogu, powtarzając znowu słowa Proroka Pańskiego: Panie nie wyniosło się serce moje; ani się wywyższyły oczy moje, anim chodził w rzeczach wielkich ani w dziwnych dla mnie. Jeślim nie pokornie rozumiał, alem wywyższał duszę moja, jestem jako dzieciatko odsadzone u matki swojej; lecz gdy teraz cały oddałem się Maryi niechże za to taka odpłata na duszy mojej (Psalm 130), będzie, jakiej dostępują ci, którzy się na Jej łono skryli. Co także zwiększy twoją w Niej ufność, to że złożywszy u Niej do przechowania w depozyt, wszystko co masz dobrego do dania lub przechowania godnego, mniej będziesz miał ufności w sobie samym, a więcej w Niej, która jest Twoim skarbem.” [Fragmenty]

SPIS TREŚCI

Od tłumacza……………………….5

Wstęp…………………………………….17

CZĘŚĆ PIERWSZA

O nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny w ogólności

Rozdział I. O doskonałości i konieczności nabożeństwa do Przenajświętszej Panny……………………25

Rozdział II. O prawdziwym nabożeństwie do Przenajświętszej Panny………49

Rozdział III. O fałszywych nabożeństwach do Przenajświętszej Panny……..71

Rozdział IV. O cechach prawdziwego nabożeństwa do Przenajświętszej Panny……………………….79

CZĘŚĆ DRUGA

Rozdział I. O najdoskonalszym nabożeństwie do Przenajświętszej Panny, czyli o doskonałym zaofiarowaniu się Jezusowi przez Maryję…………………..87

Rozdział II. Na czym polega doskonałe zaofiarowanie się Panu Jezusowi…93

Rozdział III. Powody skłaniające do tego doskonałego zaofiarowania się Jezusowi przez Maryję…………………….101

Rozdział IV. Historia Rebeki i Jakuba, jako figura czyli przenośny obraz Przenajświętszej Panny i Jej wiernych dzieci……………129

Rozdział V. Przedziwne skutki jakie sprawia to nabożeństwo w duszy wiernie je dopełniającej………………147

Rozdział VI. O zewnętrznych ćwiczeniach tego nabożeństwa………………..157

Rozdział VII. O ćwiczeniach wewnętrznych, właściwych osobom dążącym do wyższej doskonałości…………………169

Sposób zastosowany do tego nabożeństwa, do zachowania przy przystępowaniu do stołu Pańskiego………………….177

Zaofiarowanie siebie samego Panu Jezusowi odwiecznej Mądrości wcielonej przez Ręce Maryi………………….181

W niniejszym wznowieniu dokonano nieznacznych zmian w zakresie koniecznej korekty: ortografii, interpunkcji, oraz uwspółcześnienia słów, jak np. tedy, owóż, siedm, nie masz, przytem, zbawczodawczej, Jakób, czy końcówek wyrazów jak np. niczem. Pominięto jeden przypis tłumacza – o. Prokopa, dot. dostępności w księgarniach wydania Officium Parvum w jego przekładzie (obecnie nie jest ono dostępne).

visibility Podgląd

Najświętsza Eucharystia a...

11,00 zł

Niepozorne ale znaczące dzieło, oryginalnie opracowane dla Zgromadzenia Sióstr Wizytek, zawierające istotę nauczania św. Ludwika M. Grignion de Montfort o Maryi – Pośredniczce wszystkich łask, zwłaszcza o Jej szczególnej roli w Najświętszej Eucharystii, wraz z praktycznymi wskazówkami co do jego zastosowania. Główne części obejmują: przygotowanie do Komunii świętej, Jej przyjęcie oraz dziękczynienie. Ta książka może pomóc wiernym Kościoła katolickiego owocnie uczestniczyć we Mszy świętej wraz z Matką Bożą – szafarką łask wysłużonych przez Chrystusa na Kalwarii.

Ad Jesum per Mariam!

Autor: Św. Ludwik Grignion de Montfort

Rok wydania: 2019

Stron: 52

Format: 14 x 10,2

Oprawa miękka

Imprimatur

wyd. oryg.:

Za pozwoleniem Władzy Duchownej

Przemyśl, 3 stycznia 1944; Bp Fr. Barda

visibility Podgląd
speaker_phone
+48 606 100 043

Kontakt telefoniczny

access_time
Pn - So 9:00 - 20:00

Godziny pracy