
Modlitewnik Rycerstwa...
Zbiór najczęściej odmawianych modlitw oraz mały katechizm. Modlitewnik zawiera również intencje Rycerstwa Niepokalanej na 2025 rok.
oprawa: zeszytowa
stron: 58
format: 8×12 cm
Z zapisanych i pilnie strzeżonych przed wojenną zawieruchą słów ojca Maksymiliana, które wygłosił do braci w Niepokalanowie i Mugenzai no Sono (Nagasaki) powstał zbiór „Konferencje św. Maksymiliana Marii Kolbego”. Książka obejmuje integralny tekst z przywróconymi usunięciami cenzury komunistycznej z 1976 roku.
Wznowione dzieło trafia do Czytelników w nowej, eleganckiej szacie graficznej.
Obsługujemy wiele metod płatności
Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 200 PLN
Z zapisanych i pilnie strzeżonych przed wojenną zawieruchą słów ojca Maksymiliana, które wygłosił do braci w Niepokalanowie i Mugenzai no Sono (Nagasaki) powstał zbiór „Konferencje św. Maksymiliana Marii Kolbego”. Książka obejmuje integralny tekst z przywróconymi usunięciami cenzury komunistycznej z 1976 roku.
Wznowione dzieło trafia do Czytelników w nowej, eleganckiej szacie graficznej.
opracowanie i redakcja: o. Jan Antoni Książek OFMConv,
br. Władysław Kornel Kaczmarek OFMConv
pod kierunkiem Joachim Roman Bar OFMConv
oprawa: twarda
papier: dziełowy
stron: 432
format: 168×243 mm
Zbiór najczęściej odmawianych modlitw oraz mały katechizm. Modlitewnik zawiera również intencje Rycerstwa Niepokalanej na 2025 rok.
oprawa: zeszytowa
stron: 58
format: 8×12 cm
Przemówienia Ojca Maksymiliana Kolbego powstały w oparciu o oryginalne notatki współbraci św. Maksymiliana z Niepokalanowa, zebrane wkrótce po jego męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym. Niniejsze wydanie nie zawiera wprowadzanych później zmian, skrótów (usuniętych fragmentów) oraz przypisów, zacierających wierny przekaz Świętego Szaleńca Niepokalanej.
Autor: Św. Maksymilian Kolbe i współbracia
Rok wydania: 2020
Format: 16,4×23,5
Stron: 422
Oprawa: twarda / miękka
Imprimatur
Niepokalanów, 1957 r.
fr. Izydor Koźbiał
gwardian
Niechże okruchy „Słów Żywota”, w gorącym sercu wypieszczone, a kochającymi usty naszego Ojca przekazane – karmią i uskrzydlają nas na heroiczną służbę Niepokalanej pod zwycięskim sztandarem M.I.
[fr I.Koźbiał, Niepokalanów]
Do jednych z najbardziej pięknych i pozostawiających na zawsze wiele głębokich i zarazem trwałych wrażeń, jakie przeżyliśmy w Niepokalanowie, były niewątpliwie przemówienia Ojca Maksymiliana Kolbego. Pamiętamy, jak przychodził on cicho i niepostrzeżenie na oznaczone miejsce, gdzie go już oczekiwaliśmy. Krótka, wspólna modlitwa ‐ i widzimy go siedzącego na tak dobrze nam znanej „ambonce” lub na sposób japoński ‐ na ziemi w cieniu drzew. Osłabione gruźlicą płuca czyniły jego głos lekko przyciszonym, lecz tak bardzo miłym i wprost zniewalającym do skupienia. Były to krótkie, proste zdania, ale jakże cenne i głęboko zapadające w serce! One to tak wyraziście ukazywały nam przecudny Ideał‐Niepokalaną.
Czuło się, że Ojciec Maksymilian wyjawia przed nami własne przeżycia i karmi nas nadmiarem swego ducha.
Niektórzy z niepokalanowian w trosce o zachowanie tych ziaren ewangelicznego posiewu, zapisywali je sobie bezpośrednio na konferencjach. Jedni stenografowali, drudzy notowali zwykłym pismem, a jeszcze inni, nie mogąc zdążyć, zapisywali tylko ważniejsze zdania.
Po zaaresztowaniu i męczeńskiej śmierci Ojca Maksymiliana przekonaliśmy się wielokrotnie, czym są dla nas streszczone przemówienia Ojca Maksymiliana. Dlatego też wkrótce powstał projekt zebrania możliwie wszystkich tych przemówień i wypowiedzi. W okresie niemieckiej niewoli z różnych przyczyn nie można było od razu sporządzić całkowitego zbioru. Dopiero w kilka lat po przeminięciu ciężkich i trudnych dni zdołano zakończyć prace nad pierwszym pełnym wydaniem archiwalnym pt. „Przemówienia Ojca Maksymiliana Marii Kolbego”.
Nieco później, przygotowując drugie wydanie przemówień, zastanawialiśmy się, czy nie należałoby poprawić tekstu w tych miejscach, gdzie zauważa się brak ciągłości myśli, albo gdzie nie jest ona jasno wyrażona. Po zasięgnięciu opinii Ojców i Braci, postanowiono przemówienia Ojca Maksymiliana wydać bez jakichkolwiek uzupełnień. Jeżeli natomiast w treści znajdują się pewne nieścisłości, to pochodzą one wyłącznie od streszczających. Jedynie tam, gdzie zachodziła wyraźna potrzeba zastosowaliśmy obecną pisownię i bardziej poprawne przestankowanie. Opuszczone zostały również odsyłacze i wyjaśnienia o wartości archiwalnej. Niektóre przemówienia streszczało dwóch albo trzech Braci. W takich wypadkach jedno streszczenie zamieściliśmy w pierwszej części, a inne włączono do części trzeciej.
Przemówienia i wypowiedzi bez dat zostały umieszczone w części drugiej. Imiona i nazwiska streszczających podaliśmy w spisie treści po tytułach. Jeżeli natomiast przy danym tytule nie są wymienione, tzn. że nie zdołaliśmy stwierdzić, przez kogo to przemówienie było streszczone.
***
Niepokalana, Matka Łaski Bożej niech sprawi, aby myśli te w sercach czytających zasiewały się i wzrastały, szerząc coraz bardziej Jej przemożne, królewskie i matczyne władanie.
br. M. Wędrowski
br. Innocenty M. Wójcik
[Fragment]
„Jaki więc jest ścisły związek między naszym uświęceniem a Matką Bożą?
Że Matka Boża jest najbardziej zjednoczona i upodobniona jako stworzenie do Boga, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Dlatego im bardziej będziemy z Nią zjednoczeni ‐ Jej własnością, tym więcej będziemy ubóstwieni.
Ale szatan wie, że to jest jedyna droga, i dlatego stara się wszelkimi siłami wykluczyć pośrednictwo Matki Najświętszej. Jeżeli Pan Bóg chce tej drogi ‐
a więc przez Maryję, to dlaczego mamy się od niej odchylać. I poniekąd wpadamy w grzech, bo to jest pycha, czyli nie zastosowanie woli naszej z wolą Bożą.
Gdyby jeszcze przyszły wątpliwości, czy też modlić się bezpośrednio do Pana Jezusa, czy też przez Matkę Najświętszą, weźmy sobie przykład. Tak samo wygląda jakby ktoś chciał jechać do Gdańska, więc czy on ma pójść do Gdańska, czy do pociągu, żeby nim zajechał, lub gdyby chciał wejść na szczyt wieży, musi wpierw iść po drabinie, aby się tam dostać. Tak samo i w życiu duchowym ‐ do Pana Jezusa, przez Matkę Najświętszą. Oddajmy się Jej, a Ona nas nauczy poznać i ukochać Boga, otworzy tajemnice Serca Pana Jezusa i Trójcy Przenajświętszej. Ona nam wyprosi siłę, byśmy poszli i wytrwali na tej drodze.”
W niniejszym wydaniu nie wprowadzono zmian językowych, z wyjątkiem uspójnienia nazw (w całym tekście imię Matki Bożej: Maryja, Lourdes zamiast Lurd w kilku miejscach), oraz uwspółcześnienia kilku niezrozumiałych obecnie słów (np. ośm – ośmiu).
Książka pod tytułem Do ideału M.I. – myśli o. Maksymiliana Marii Kolbe jest przedrukiem książeczki wydanej w Niepokalanowie w 1946 roku.
Są w życiu chwile, że od dawna wymarzony przez nas ideał zaczyna jakoś blednąć w naszych oczach i przygasać. Ale to chwile tylko; na ogół, pokochawszy ideał, żyje się nim i dla niego poprzez życie całe. Bo mieć ideał, to znaczy być zawsze młodym w duchu i z nowymi siłami co dzień wytrwale zmierzać do celu. Jak orzeł, dzięki rozpiętości swych skrzydeł wzbija się hen w słoneczny lazur nieba, tak i człowiek mający w życiu ideał, wznosi się myślami ponad zwykłą szarzyznę rzeczy przemijających, sięgając tam, gdzie oko fizyczne nie sięga.
W r. 1928 zetknąwszy się po raz pierwszy z O. Maksymilianem, tak byłem uderzony jego nadziemskim urokiem, że o mało nie wyrwał mi się z duszy okrzyk: „Takiego człowieka nigdy jeszcze w życiu nie widziałem”. Ale też i dla nas wszystkich w Niepokalanowie osoba Ojca Maksymiliana jest droga. Dlaczego?
– Bo on umiłował Niepokalaną i wskazał nam Ją jako Ideał, dla którego w życiu pracować, cierpieć i umrzeć warto.
Ideał jednak, by nie przygasał, lecz owszem stawał się coraz żywotniejszy w życiu praktycznym, musi być odkarmiany z dnia na dzień.
W tym celu wybraliśmy zdania, jakby iskry z pism O. Maksymiliana, które oby za każdym razem, kiedy je czytać będziemy, rodziły w nas nowe, zwycięskie myśli na horyzontach M. I. i zapalały do czynu.
Przedmowa
redakcja: Elfi
stron: 165
oprawa: twarda
format: 11×15 cm
Dla setek tysięcy czytelników artykuły czasopisma były światłem, ostoją i pociechą w trudach i zawiłych okolicznościach życia.
Są one proste jak miłość matki i głębokie jak jej uczucie.
I tak być musiało, albowiem szerzą one cześć Najlepszej z Matek i Najlitościwszej ze wszystkich stworzeń.
[Z przedmowy]
Autor: Różni autorzy
Rok wydania: 2020
Stron: 154
Format: 13 x 19
Oprawa: miękka
Imprimatur
Rzym, 3 kwietnia 1946;
Bp Józef Gawlina
Maksymilian Kolbe zajmuje znakomite miejsce wśród takich gigantów kultu maryjnego, jak św. Bernard z Clairvaux, św. Dominik, św. Bonawentura, św. Bernardyn ze Sieny, św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, św. Alfons de Liguori, św. Stanisław Papczyński, bł. Alan de Rupe czy bł. Duns Szkot.
W służbie idei królowania Maryi był bezkompromisowy. Tej ogromnej miłości „maryjnego szaleńca” często świat nie rozumiał. I do dziś nie rozumie... Ale – niestety! – nie rozumiało jej też pokaźne grono ludzi Kościoła, ba, nawet braci zakonnych. A jednak absolutnie przekonany o słuszności swej drogi, o. Maksymilian nie zrażał się. Będąc pewny wstawiennictwa tak możnej Orędowniczki, angażował wszystkie swe siły, by Ona królowała.
I ta prawda wybrzmiewa tutaj, na kartach spisanych przez Konrada Czerskiego. Piękny to przewodnik, ukazujący – tak potrzebną w życiu chrześcijanina! – drogę duchowości maryjnej i jej mistrza – „szaleńca Niepokalanej”. Jakże potrzebujemy dziś takich szaleńców!
Bogusław Bajor
Redaktor naczelny "Przymierza z Maryją"
W ręce czytelników oddajemy praktyczny przewodnik oddania się Niepokalanej i życia tym oddaniem na co dzień.
Autor: Św. Maksymilian Kolbe i współbracia
Rok wydania: 2020
Stron: 108
Format: 10,2 x 14
Oprawa: miękka
Imprimatur
Za pozwoleniem Władzy Duchownej
Wyd. i druk „Rycerza Niepokalanej” – S. Severa Rzym 1977 r.
Fragmenty:
I postanawiasz, o miłujący nas Boże, by Ona wszystkich łask Twoich Szafarką wszechwładną i Pośredniczką była — Jej niczego nie odmówisz, jako i Ona również nic nikomu odmówić nie zdolna. Ona najbardziej zbliżona do Boga, a my najbardziej zbliżeni do Niej, a więc przez Nią do samego Boga. Bóg nam dał tę drabinę białą i chce, byśmy po niej do Niego aż doszli, a raczej by Ona przytuliwszy nas do Swej matczynej piersi, aż do Boga nas przyniosła.
N i e p o k a l a n a — oto nasz ideał. Samemu do Niej się zbliżyć, do Niej się upodobnić, pozwolić, by Ona opanowała nasze serca i całą naszą istotę, by Ona żyła i działała w nas i przez nas, by Ona miłowała Boga naszym sercem, byśmy do Niej należeli bezgranicznie — oto nasz ideał.
(…)
Najdroższe Dzieci, jakbym pragnął powiedzieć Wam, powtarzać Wam, jak dobra jest Niepokalana, by na zawsze odsunąć ze serduszek Waszych smutek, upadek ducha lub zniechęcenie. Jedno „Maryja”, wypowiedziane choćby z duszy pogrążonej w ciemnościach, oschłościach, a nawet nieszczęściu grzechowym, jakież echo wywołuje w Jej Sercu tak bardzo nas kochającym.
(…)
Przede wszystkim nie możemy dopuścić do tego, by w praktycznym naszym życiu wytworzył się pogląd, że pomiędzy nami a Niepokalaną istnieje dzieląca nas przestrzeń. Musimy być przekonani, że Niepokalana nie tylko króluje w niebie, nie tylko objawia się w Lourdes, lecz że przebywa pośród nas. Ona widzi nas, przenika tajniki naszego serca, nie obce są Jej nasze myśli. Niepokalana żyje i króluje w naszej duszy.
Zmysłami trudno zbadać tę sprawę. To jest świat ducha, dający się ująć jedynie wiarą.
(…)
Inna rzecz, że powinniśmy się starać często zwracać się do Niepokalanej, chociażby tym imieniem Maryja. Matka Najświętsza jest naszą Matką. Należy się przyzwyczaić do tego oddania i stale żyć też aktem poświęcenia się Niepokalanej. Jak dziecko, gdy psa zobaczy, to pierwsze jego słowo będzie: „Mamo”. I kiedy dusza taka wprost instynktownie, wprost odruchowo zwraca się do Niepokalanej, to świadczy o tym, że ona żyje tym nabożeństwem. A wtedy każdy czyn jest bez zmazy, nieskalany. Szatan wie, że dusza, która szukałaby Pana Boga inną drogą, to praktycznie na pewno Go nie znajdzie, dlatego też stara się wszelkimi środkami odwieść ją od Matki Najświętszej, nawet pod pozorem nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Jakby co innego było nabożeństwo do Serca Jezusowego, a co innego do Niepokalanej.
(…)
Wszystko co nas spotyka w życiu, od Niej zależy. Jak bardzo ta prawda uspokajająco działa na duszę. Wola Niepokalanej. Co Niepokalana na nas dopuszcza, to tylko dla dobra naszego i dla większej chwały Bożej.
Życie św. Maksymiliana, jego działalność wydawnicza i misyjna oraz męczeńska śmierć przedstawiona została w wersji komiksowej.
Teksty i rysunki: ks.Piotr Kaczmarek
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 48
o. Alfons Maria Kolbe – Ułomki z życia o. Wenantego Katarzyńca franciszkanina
Chwała Jezusowi i Maryi Przenajświętszej!
Oto książeczka, która powstała kilka lat po śmierci o. Wenantego Katarzyńca. Napisał ją o. Alfons Maria Kolbe — rodzony brat św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Z polecenia moich przełożonych zabrałem się do napisania żywota świątobliwego mojego Magistra, o. Wenantego Katarzyńca, franciszkanina, zmarłego w opinii świętości 31 marca 1921 roku.
Wspomnień tłoczy mi się do głowy wiele, choć przez te parę lat wiele też uleciało, a zapamiętane zatraciły już mniej lub więcej na wyrazistości.
Objechałem również rodzinne strony czcigodnego Ojca mego i brata w zakonie, zbierając, co tylko zebrać się dało.
A jednak — do pisania żywota było mi się trudno zabrać. Dlaczego? Cnoty o. Wenantego tak ukrywały się przed okiem ludzkim, że jeden tylko Bóg znał tę piękną duszę na wylot. On też jeden ocenić ją należycie potrafi! — Tak mnie zbijali z tropu ci, co mieli sposobność poznać o. Wenantego najlepiej… Ale i zachęcali równocześnie. Bo jeśli tak wysoce uduchowione było to jego życie, jeśli o. Wenanty z Bogiem najwięcej obcował i dał się Mu najlepiej poznać — to przykładem swoim może wielu na drogę Bożą wprowadzić, jako już wprowadzał, gdy chodził jeszcze po tej ziemi!…
Tuż po śmierci o. Wenantego jeden z naszych najwybitniejszych kapłanów miał dziwny sen: o. Wenanty próbował powstać z trumny, ale jeszcze nie wstał, a tylko wypowiedział słowa: Jeszcze nie czas! Tak zaraz po śmierci.
Od tej jednak chwili upłynęło już lat dziesięć. A obecnie — może już czas, by powstał i wyniesiony został na Pańskie ołtarze?…
NIHIL OBSTAT L. 184/29
IMPRIMATUR nr 5831
Varsaviae, die 28 octobris 1929 anni.
Consiliarius Curiae, Canonicus Metropolitanus
dr A. Fajęcki
Chcesz, by w duszy twojej Niepokalana zamieszkała na stałe?
Pragniesz, by Ona i tylko Ona kierowała twoimi myślami, by Ona całe twoje serce opanowała, byś cały żył dla Niej?
Jeśli tylko naprawdę tego pragniesz, otwórz przed Nią swoje serce i oddaj się Jej bez granic i na zawsze, choćby tylko jednym westchnieniem duszy. Oddać się Niepokalanej możemy w różnoraki sposób, a oddanie to możemy wyrazić różnymi słowami, a nawet wystarczy jedynie wewnętrzny akt woli, bo ten właściwie zawiera istotę naszego oddania się Niepokalanej. Można na przykład klęknąć przed obrazem czy figurą Matki Najświętszej i z całą gorliwością oddać się Jej na własność, jako narzędzie w Jej niepokalanych rękach. Do tego może posłużyć akt poświęcenia Niepokalanej...?
św. Maksymilian
autor: św. Maksymilian
oprawa: miękka
stron: 96
format: 120×165 mm
Pierwszy tom, niemal kompletnego zbioru odnalezionych pism św. Maksymiliana, zawiera listy. O. Kolbe napisał ich wiele, z synowską czułością do Matki, troskliwie i konkretnie do współbraci jako przełożony klasztoru, ojcowsko do kandydatów na braci zakonnych. Każdy kolejny list odsłania żywą, a przez to bliższą nam współczesnym, postać Świętego.
autor: św. Maksymilian M. Kolbe
oprawa: twarda
papier: dziełowy
stron: 1136
format: 168×243 mm
W drugim tomie znalazły się notatki z medytacji, pamiętniki, artykuły, referaty i szkice. Wszystkie poza listami pozostałe pisemne formy, które wyszły spod pióra Świętego. Wyłania się z nich matematyk, człowiek konkretny, konsekwentnie pracujący nad sobą i zmierzający ku świętości.
autor: św. Maksymilian M. Kolbe
oprawa: twarda
papier: dziełowy
stron: 864
format: 168×243 mm
„Żywe słowo” ojca Maksymiliana, wcześniej spisane przez współbraci i zebrane w publikacji „Konferencje św. Maksymiliana Kolbego”, teraz można usłyszeć wypowiadane głosem Dariusza Kowalskiego.
Audiobook daje możliwość zapoznania się z mądrością Świętego w taki sposób, w jaki była ona pierwotnie przekazana.
Wydanie dwupłytowe z książeczką w twardej oprawie.
czyta: Dariusz Kowalski
nagranie: studio Radia Niepokalanów 2018
czas CD 1: 11:57:54 godz.
czas CD 2: 10:14:59 godz.
opracowanie tekstu: s. Agnieszka Koszałka, Marcin Dybuk, Katarzyna Mróz
format książeczki: 145×198 mm
oprawa: twarda
stron: 46
Kontakt telefoniczny
Kontakt mailowy
Godziny pracy